درباره ورژن

اصطلاح «جوان روغن نباتی» زمانی در فرهنگ ایران متداول شد که روغن‌های صنعتی به شکل گسترده در بازار ایران توزیع شدند و مردم به این باور رسیدند که افراد مسنی که از روغن‌های بکر و غیرصنعتی قدیم تغذیه کرده‌اند، نسبت به جوان‌هایی که از روغن‌های صنعتی تغذیه می‌کنند قدرت، سلامت و مقاومت بیشتری دارند.شاید این اصطلاح کمی اغراق شده به نظر برسد اما چندان هم دور از حقیقت نیست.

شرکت کشت و صنعت اَبکار گلستان در سال ۸۷ با برند تجاری ورژن روش‌های سنتی روغن‌گیری از دانه‌های باکیفیت گیاهان را با بهترین تکنیک‌های بهداشتی (پرس سرد) ترکیب کرد تا برای اولین بار روغن‌های فرابکر (اکستراویرجین) را در سطح ملی عرضه کند. نام ورژن برگرفته از ویرجین به معنی بکر و خالص است و کلمه اَبکار جمع بکر می‌باشد.

به دلیل تجربه مدیران، وجود نیروهای متخصص و تجهیز شرکت به ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تمام مراحل کشاورزی، تولید، بسته بندی و توزیع بصورت کاملاً خودکفا توسط مجموعه انجام می‌شود و می‌توان گفت تولید لیبل، تنها مرحله‌ای از فرآیند بسته بندی است که شرکت وابسته به نیروهایی خارج از مجموعه است.

این شرکت حاصل سال‌ها تجربه و تخصص خود را در قالب روغن‌های گیاهی صد درصد خالص با عطر و طعم کاملاً طبیعی در اختیار مصرف‌کنندگان عزیز قرارداده‌ است. روغن‌های فرابکر را می‌توان جایگزین مناسبی برای روغن‌های سنتی دانست.

ورژن یک نام تجاری نیست، نمادی از سلامت است که تلاش‌ می‌کند، فرهنگ استفاده صحیح از روغن‌های فرابکر را با هدف استفاده حداکثری از ارزش غذایی دانه‌های گیاهی طبیعی و تامین سلامت افراد جامعه ترویج دهد. طعم و عطر غذای ایرانی با روغن‌‌های گیاهی دوچندان می‌شود و فرهنگ صحیح مصرف از بروز بیماری‌ها پیشگیری می‌کند.

 

Irans Standard Logo IR FDA Logo ISO 9001 Logo ISO 22000 Logo ISO 14001 Logo OHSAS 18001 Logo
تماس با ما

هدفی بزرگ پشت ایده‌ای ساده

سال ۷۸ دوبرادر از خانواده‌ای کشاورز که موفق شده بودند در دانشگاه تهران کشاورزی و ریاضی را به صورت تخصصی دنبال کنند، متوجه موضوع مهمی در صنایع غذایی کشور شدند. آن‌ها با دیدن همه‌گیر شدن روغن‌های صنعتی که برای مردم ضررهای زیادی داشتند، نیاز بازار به روغن‌های گیاهی طبیعی را درک کردند.

آن‌ها حاصل تجربه ۶۰ ساله چند نسل خانواده در کشاورزی را با علم روز در هم آمیختند تا روغن دانه‌های گیاهی که توسط کشاورزان ایرانی کاشته شده را با نظارت متخصصان کشاورزی به صورت کاملا بهداشتی‌ استخراج کنند.

کشاورزان زحمت کش ایرانی هر ساله بهترین دانه‌های روغنی را در سطح وسیع در کشور کشت می‌کنند و محصول کاملا طبیعی و ارگانیک تولید می‌کنند، این در حالی است که در بازار دانه‌های وارداتی تراریخته بسیاری دیده می‌شود که قیمت پایینی هم دارند و برخی به بهانه سود بیشتر ترجیح می‌دهند برای روغن گیری دانه‌های تراریخته ارزان را خریداری کنند.

کسی باید برای سلامتی مردم کاری می‌کرد و اینگونه بود که ورژن بر اساس این نگاه انسانی شکل گرفت.

این روزها شرکت توسط نسل جدید که انرژی زیادی هم دارند اداره می‌شود اما هدف بزرگ اولیه شرکت که ترویج فرهنگ مصرف روغن سالم،انتقال دانش سلامت زندگی کردن، امید به مبارزه با محصولات تراریخته و از بین بردن سونامی سرطان مخصوصا سرطان روده بود،همچنان رسالت اصلی این مجموعه است.

محصول باکیفیت از مزارع کشاورزی

کشاورزی یکی از شریف‌ترین و در عین حال دشوارترین کارهای جهان است. برای اینکه یک شیشه کوچک روغن طبیعی تولید شود کشاورزان در طول ماه‌ها مراحل کاشت، داشت و برداشت را طی می‌کنند و در گرما و سرما از محصولات خود مراقبت می‌کنند تا دانه‌ها به مرحله برداشت برسند.

گاهی برخی افراد برای فرار از این سختی‌ها به سراغ دانه‌های وارداتی که در بیشتر موارد تراریخته هستند می‌روند.

ورژن با آگاهی از نقش مهم کشاورز ایرانی در تولید محصول باکیفیت از همت کشاورزان ایرانی در کشت دانه‌های باکیفیت تقدیر می‌کند و زمین‌های حاصلخیر کشاورزی استان گلستان را برای تهیه مواد اولیه کارخانه انتخاب کرده است.

برای اینکه از کیفیت مناسب دانه‌های مصرفی اطمینان حاصل کنیم، تیم تخصصی ورژن در تمام مراحل کشت، پس از برداشت و وارد شدن دانه‌ها در شرایط بهداشتی به کارخانه نظارت می‌کند.

در قسمت دریافت و بوجاری دانه‌ها با آب شیرین شسته می‌شوندودر دمای پایین خشک و با رطوبت استاندارد به انبار سرد که مجهز به تاسیسات برودتی است منتقل شده و آماده مصرف می‌شوند.

روغن گیری به روش پرس سرد

در گذشته‌های دور برای اینکه روغن دانه‌های گیاهی گرفته شود، یک سنگ عظیم و سنگین آسیاب توسط اسب ساعت‌ها روی سنگ زیرین آسیاب ساییده می‌شد تا به مرور روغن دانه‌ها خارج شود. این اسب «اسب عصاری» نامیده می‌شد و از کنجاله یا تفاله‌های باقی مانده از روغن گیری تغذیه می‌کرد. این کار به قدری سخت و دشوار بود که «اسب عصاری» به عنوان نماد سخت کوشی شناخته می‌شود.

در طی مراحل سنتی روغن کشی دانه‌ها دائما در معرض هوای محیط قرار می‌گرفتند و این امکان وجود داشت که ذرات گرد و غبار و انواع آلودگی‌ها وارد بطری روغن شود.

خوشبختانه این روزهادیگر نیازی به آسیاب و خسته کردن اسب‌ها نیست. روش‌های جدید و کاملاً بهداشتی‌ ایجاد شده که روغن‌های گیاهی طبیعی را با همان کیفیت اما بهداشتی‌تر استخراج می‌کند.

پرس سرد، بهترین روش روغن‌کشی است، در این روش ازهیچگونه ترکیب شیمیایی استفاده نمی‌شود و به همین دلیل ورژن آن را انتخاب کرده است.

در این روش روغن با فشار مکانیکی روی دانه‌ها و میوه‌های روغنی در دمای محیط (22تا25 درجه) استخراج می‌شود. اگر روغن موقع استخراج بیش از اندازه حرارت ببیند یا گرم شود ویتامین‌ ،آنتی اکسیدان و چربی‌های مفید مثل امگا3 خود را از دست می‌دهد.

روغن بدست آمده با روش پرس سرد طعم و عطر مطبوع خودش را حفظ می‌کند و تمام ارزش تغذیه‌ای آن حفظ می‌شود. این نوع روغن تحت عنوان روغن‌های فرابکر در بازار عرضه می‌شود.

در روش‌های دیگر روغن کشی که در برخی کارخانه‌ها استفاده می‌شود برای اینکه روغن داخل دانه به شکل کامل استخراج شود در پروسه تولید به روغن حرارت بالا داده می‌شود و از حلال‌های شیمیایی برای استخراج تمامی روغن دانه‌ها استفاده می‌شود.روغن‌های تصفیه موجود در بازار از این نوع روغن می‌باشند.

چرا ورژن؟

ورژن اولین شرکتی در ایران بود که از روش پرس سرد برای تولید روغن‌های گیاهی طبیعی استفاده کرد.

روغن‌های فرابکر که در این کارخانه تولید می‌شوند در کنار قابلیت استفاده در مراحل مختلف طبخ غذا از خواص درمانی فراوانی برخوردار هستند و به درمان انواع سرطان، پیشگیری و کاهش سرعت ریزش مو، درمان دیابت، پیشگیری از بروز آلزایمر،کاهش فشار خون، درمان بیماری های قلبی و کاهش سکته قلبی ومغزی کمک می‌کنند.

برخی از مهمترین مزایای روغن‌‌های فرابکر ورژن عبارتند از:

_سلامت محصول

_روغن گیری به شیوه اختصاصی

_حفط ویتامین‌ها،آنتی اکسیدان‌ها و چربی های مفید مثل امگا3 در مراحل  تولید

_شستشوی دانه‌ها قبل از روغن گیری

_رعایت استاندارد uv برای دور ماندن بطری‌های روغن از آسیب‌های آفتاب و ایمن ماندن محصولات داخل بطری از فساد

دستاورد‌های ورژن

آنچه تا به امروز موفق به انجام آن شدیم حاصل اعتماد مشتریان عزیز و همراهی کشاورزان زحمت کش و تیم دلسوز ورژن است.

برخی از مهمترین اقداماتی که برای دستیابی به بهترین محصول و برترین کیفیت انجام دادایم عبارت اند از:

 • بکار‌گیری دانش روز برای دستیابی به تولید انبوه
 • جذب و استخدام نیروی ماهر و متخصص داخلی
 • راه اندازی دپارتمان آرندی
 • استفاده از تیم تست مزه متخصص
 • ایجاد شبکه تحقیق بازار
 • مشاوره با متخصصین کشاورزی و مهندسین صنایع غذایی در کلیه مراحل تولید
 • دستیابی به شبکه فروش گسترده در ایران
 • ایجاد تیم حرفه‌ای پاسخگویی به مشتری در راستای همراهی با مشتری

افتخارات و گواهی‌ نامه‌ها

از نظر ورژن دستیابی به کیفیت ایده آل محصول و تولید روغن سالم تنها با رعایت بالاترین استانداردها در تمام مراحل کار از کشت تا تولید محقق می‌شود.تیم این شرکت با بهره‌مندی از دانش فنی نیروهای متخصص علاوه بر نظارت خاص خود در آزمایشگاه‌های مجهز این مجموعه، همواره سعی دارد استانداردهای جهانی را کسب کند.این شرکت برای رسیدن به برترین جایگاه تولید روغن‌های فرابکر(اکسترا ویرجین)در ایران از هیچ کوششی دریغ نکرده است، تلاش‌های این مجموعه از دید مصرف کنندگان و متولیان بهداشت و سلامت هم پنهان نبوده و علاوه برگواهینامه‌های جهانی موفق به کسب تندیس‌ها و افتخارات متعدد داخلی هم شده است. برخی از مهم‌ترین این افتخارات و گواهی نامه‌ها عبارت اند از:

ISO9001: گواهی مدیریت کیفیت

ISO22000: گواهی ایمنی مواد غذایی و كنترل خطرهای مرتبط با آن

OHSAS18001: سيستم مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي

ISO14001: گواهی تضمین کیفیت محصول و ارائه خدمات به لحاظ هماهنگی با الزامات زیست محیطی

سیب سلامت وزارت بهداشت: نشانی است برای فرآورده های غذایی و آشامیدنی که الگوی سلامت و ایمنی در تولید محصول را رعایت کرده و از سوی وزارت بهداشت به محصولات دارای شرایطداده می‌شود.

نشان استاندار ملی ایران: سازمان اداره استاندارد ملی ایران به عنوان ناظرو بازرس فنی و کیفی کالاهای ایرانی وظیفه تدوین استانداردهای ملی ایرانISIRIرا برعهده دارد.

مشتریان برای ورژن بسیار مهم و ارزشمند هستند به همین دلیل تمام تلاش خود را برای تولید محصولی درخور نیاز مشتری بکار برده‌ایم، دریافت این استانداردها و گواهی نامه‌ها هدف نهایی ما نبوده اما نشانگر آن است که مسیر درستی را طی کرده‌ایم.

آموزش و فرهنگ‌سازی

ورژن در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود فرهنگ سازی را در دستور کار قرار داده است. برای تحقق این هدف آموزش دانش آموزان به عنوان امید های آینده ایران و یکی از گروه های تاثیرگذار در تصمیم گیری اعضای خانواده محوربرنامه‌های ترویجی تیم اجرایی شرکت قرار گرفته است.

به منظور تحقق این هدف بازدید رایگان دانش آموزان از محل کارخانهبا هدف آشنایی هر چه بیشتر آن‌ها با فعالیت‌های صنعتی و تولیدی، مشاغل و چگونگی تبدبل دانش به تولید و اشتغال توسط تیم ورژن اجرا می‌شود. در سال های اخیر دانش آموزان مختلفی که به ویژه دانش آموزان استان گلستان  در مقاطع مختلف تحصیلی میهمان ورژن بوده‌اند.

دانش آموزان با نظارت تیم ورژن کلیه مراحل روغن کشی از کشت دانه تا تولید روغن را مشاهده می‌کنند و در حین بازدید با توضیحات کامل کارشناسان از لزوم اجرای آن‌ها مطلع می‌شوند.

دانش آموزانی که از کارخانه بازدید می‌کنند با روش تولید روغن‌های فرابکر آشنا شده و درباره مزیت‌ها و برتری‌های این روش روغن کشی نسبت به سایر روش‌ها اطلاعات کسب می‌کنند. سعی ما در این است که با آگاهی دادن به دانش آموزان نسبت به روغن به‌ عنوان یکی از اجزای اصلی مواد خوراکی فرهنگ تغذیه سالم در جهت ارتقای سلامت جامعه ایرانی قدمی هر چند کوچک برداریم.


 • بسته بندی متفاوت

 • پرس سرد

 • محصولات بکر از مواد درجه یک

 • تنوع محصولات ورژن

 • بسته بندی پت و شیشه

 • حجم مختلف محصولات

سلامتی با ورژن