طرز تهیه بیف استراگانف

بیف استراگانف
زمان آماده سازی 120 دقیقه

اگر شما یک مهمانی مجللی گرفته‌اید و نمی‌دانید که چه برای شام یا ناهار سرو کنید، بیف استراگانف غذای شاهانه‌ی بی‌نظیری برای مهمانی‌ها است.

بیف استراگانف لذیذ‌ترین غذایی هست که تا حالا به گوشتان خورده است. این‌غذا اصالتا روسیه‌ای است و بهترین‌‌غذا برای مجالس مهمانی شماست. اگرچه ممکن است کمی چرب باشد اما لذت طعم آن بر چربی آن غلبه می کند.

مواد لازم برای تهیه بیف استروگانف:

لازم برای 4 نفر                                                                                                                             زمان پخت: 2 ساعت
مواد مورد نیاز مقدار لازم میزان کالری
فیله گوشت 600 گرم هر 100 گرم 240 کیلوکالری
خامه 300 گرم هر یک قاشق 45 کیلوکالری
قارچ 250 گرم هر 100 گرم 28 کیلوکالری
کره 2 قاشق غذاخوری هر لیوان 1628 کیلوکالری

طرز تهیه بیف استروگانف:

مرحله اول:

ذر این مرحله اگر می‌توانید بهتر است که گوشت خود را از قصابی بگیرید چون گوشت بیف استراگانف با باقی گوشت های خورشتی فرق دارد. بهتر است آن را بکوبید. اگر از استیک استفاده کنید غذای شما لذیذتر می‌شود.

مرحله دوم:

ذر این‌مرحله پیاز خلالی شده را با گوشت و  با روغن کلزا فرابکر تفت دهید تا دو طرف گوشت کمی سرخ شود. دقت کنید که زیاد روی شعله نباشد چرا که در این‌صورت گوشت شما سفت می‌شود. سپس به اندازه یک استکان آب اضافه کنید تا گوشت شما بپزد. حتما دقت کنید که نمک را در ابتدای کار نریزید چون باعث سفت شدن گوشت شما می شود.

مرحله سوم:

در مرحله سوم پس از پخت گوشت، گوشت‌ها را از ماهیتابه بیرون بیاورید، کمی از آب گوشت را نگه دارید و کنار بگذارید سپس قارچ های خورد شده را داخل همین ماهیتابه با آب گوشت با شعله زیاد کمی تفت دهید تا قارچ ها آب نیاندازد. برای اینکه قارچ شما تیره نشود بهتر است کمی آبلیمو به آن اضافه کنید. در ادامه خامه را اضافه کنید یکی دو جوش که خورد گوشت را اضافه کنید. طعم مواد به خورد هم برود.

مرحله آخر:

حالا غذای بیف استراگانف شما آماده شده است آن را در ظرفی شیشه سرو کنید و کمی چیپس خلالی رو آن بریزید.

 

بیف استراگانف بدون خامه:

اگر می خواهید غذای شما چرب نشود می‌توانید از خامه استفاده نکنید و به جای آن از آرد و شیر استفاده کنید فقط دقت کنید مدام هم بزنید تا آرد شما گوله نشود.

 

نکات کلیدی تهیه بیف استراگانف:

 

– بیف استراگانف بهتر است به جای سیب زمینی با چیپس خلالی سرو بشوذ.

– بهتر است نمک در مرحله آخر سرو شود تا گوشت شما سفت نشود.

– برخی از افراد کمی سس خردل هم برای مزه دار کردن به آن اضافه میکنند.

 

بیف استراکانف
بیف استراگانف

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *