سالاد مرغ آسیایی

سالاد مرغ آسایی

سالاد مرغ آسیایی، یک سالاد خوشمز با یک سس شیرین و خوش طعم است که برای تهیه آن می‌توان مرغ بصورت زغالی، آب‌پز یا داخل فر طبخ کرد. بخاطر نودل‌های چینی داخل سالاد که در واقع همان رشته فرنگی برنج چینی است، بچه‌ها عاشق این سالاد هستند.

تهیه سالاد مرغ آسیایی بسیار راحت است و بسیاری از طرفداران غذاهای چینی این سالاد را به سالاد سزار که شبیه آن است ترجیح می‌دهند.

 

مواد لازم برای تهیه سالاد مرغ آسیایی:

مواد مورد نیاز برای4 نفر مدت زمان آماده‌سازی: 40 دقیقه
مواد لازم مقدار مورد نیاز کالری
شکر قهوه‌ای 2 قاشق غذاخوری هر 100 گرم 380 کالری
روغن کنجد فرابکر 1 قاشق غذاخوری هر قاشق غذاخوری 120 کالری
سس سویا 2 قاشق چایخوری هر 100 گرم 53 کالری
سرکه برنج 3 قاشق غذاخوری هر100 گرم 18 کالری
نودل چینی(رشته فرنگی برنج) ۱ بسته هر100 گرم 138 کالری
کاهو 1 عدد هر100 گرم 15 کالری
سینه مرغ 4 عدد هر100 گرم 165 کالری
پیازچه مقدار دلخواه هر100 گرم 32 کالری
دانه کنجد مقدار دلخواه
جهت بهبود کیفیت غذا، از روغن‌های فرابکر استفاده کنید.

 

طرز تهیه سالاد مرغ آسیایی :

 

مرحله اول : 

قبل از تهیه سالاد، سس آن را آماده می‌کنیم. برای تهیه سس این سالاد، شکر قهوه‌ای، روغن کنجد فرابکر، سرکه برنج و سس سویا را بخوبی باهم ترکیب می‌کنیم.

مرحله دوم :

در یک ماهیتابه مقدار کمی روغن می‌ریزیم، وقتی روغن به میزان کافی گرم شده. نودل‌ها را در داخل ماهیتابه قرار می‌دهیم. زمانی که نودل‌ها پف کردند یعنی آماده شدند و آن ها را از ماهیتابه خارج کرده و داخل ظرفی میگذاریم تا روغن آن بطور کامل گرفته شود. می‌توان از دستمال مخصوص روغن‌گیری برای گرفتن روغن نودل‌ها استفاده کرد.

مرحله سوم :

در این مرحله کاهو را خرد می‌کنیم داخل ظرف اصلی میگذاریم. مرغ پخته شده و پیازچه و دانه‌های کنجد را نیز به آن اضافه می‌کنیم. 10 دقیقه در یخچال می‌گذاریم.سپس بیرون آورده و  نودل‌ها را نیز به آن اضافه کرده و در کنار سس خوشمزه‌ای که از قبل تهیه کردیم میل می‌کنیم.

 

رشته فرنگی برنج

نودل برنج یا همان رشته فرنگی برنج از آرد برنج تهیه می‌شود. آسیایی را بر این باورند که رشته فرنگی برنج طول عمر را افزایش می‌دهد.

بغیر از تمام خواص آن در آشپزی و طعم بی‌نظیری که به سالاد‌ها و انواع غذاها می‌بخشد، رشته فرنگی برنج فاقد گلوتین بوده و سرشار از مواد مغذی مانند فیبر، روی و آهن است.

www.allrecipes.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *