سلامت گوارش

آشپزی با ورژن

یبوست

یبوست درد کم تحرکی!

یبوست زمانی رخ می‌دهد که شخص مشکل دفع از روده خود داشته باشد. تغییر سبک زندگی و داشتن یکسری از درمان های خانگی می‌تواند این مسئله را حل کند اما گاهی اوقات نیاز به مراجعه به پزشک می‌باشد. این بیماری می‌تواند به دلایل زیادی اتفاق بیفتد مانند زمانی که مدفوع به آرامی از روده شما […]

زخم معده

بیماری زخم معده بیماری رایج این روزها

زخم های معده که به زخم گاستریک نیز معروف هستند یکی از زخم های خطرناک در معده هستند.زخم های معده یک نوع از بیماری زخم معده هستند که معمولا معده و روده کوچک را تحت تاثیر قرار می دهند.

تشریح کلیه و سرطان کلیه

بیماری‌های کلیوی و راه‌های پیشگیری از آن‌ها

کلیه یکی از ارگان‌هایی است که وظیفه تصفیه خون را برعهده دارد. مواد زائد از طریق ادرار دفع می‌شود و این امر به حفظ تعادل PH بدن کمک میکند. با نوشیدن آب فراوان هم به تصفیه خون کمک می‌کنیم و هم از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری کرده‌ایم.

فروردین 16, 1399
بیماری بواسیر

بیماری بواسیر یا هموروئید چیست

از جمله بیماری‌ های مشترک بین افراد بیماری بواسیر یا هموروئید است. از عوامل اصلی آن فشار آوردن بیش از حد به روده‌ها در هنگام رفتن به توالت است. در این مقاله راه‌های پیشگیری از این بیماری ذکر شده است.

تناسب اندام

چطوری تناسب اندام داشته باشم و خوش هیکل بمونم؟

یکی از معیارهای خوش‌اندام بودن داشتن وزن مناسب، و لازمه وزن مناسب، رژیم غذایی اصولی است. اما چگونه وزن خود را متناسب نگه‌ داریم؟ از چه رژیم غذایی استفاده کنیم؟ فعالیت‌های روزانه را چگونه برنامه ریزی کنیم؟ با ما همراه باشید تا جواب سوالات خود را پیدا کنید.

کبد بیمار

تشخیص کبد بیمار و بهترین روش درمان آن

بدون کبد زندگی ادامه دار نخواهد بود. این عضو به تصفیه خون و گندزدایی آن میپردازد و در بدن به صورت یک فیلتر عمل می‌کند. رژیم غذایی بر عملکرد این عضو به شدت تاثیر دارد، به گونه‌ای که یکی از بیماری‌های کبدی مانند کبد چرب بر اثر رعایت نکردن رژیم غذایی و اضافه وزن بروز می‌کند.

درد معده

آیا درد معده از نشانه‌های سرطان معده است؟

معده یکی از مهم‌ترین اعضای جهازهاضمه یا سیستم گوارش به حساب می‌آید که باید مورد توجه خاصی قرار بگیرد. هضم غذا از معده شروع شده و جذب آن در روده انجام می‌شود. در این مقاله به بررسی بیماری‌های معده میپردازیم و راه‌های درمانی آن را بیان می‌کنیم.