اعصاب و روان

آشپزی با ورژن

بیماری صرع

بیماری صرع

صرع یک بیماری ارثی است که می تواند از پدر ومادر به کودک منتقل شود.

بیماری خود ایمنی

بیماری های خود ایمنی چیست و چگونه اعصاب را تخریب می‌کند؟

یکی از بیماری هایی که شاید دلایل آن هنوز مشخص نباشد بیماری خود ایمنی است. اختلالات سیستم ایمنی بر سلول‌های عصبی تأثیر گذاشته و باعث تخریب آن ها میشود. به کمک توصیه‌های انجام در این مقاله از بروز بیماری خود ایمنی جلوگیری کنید.

بیماری اوتیسم

بیماری اوتیسم چیست و بزرگترین علل بروز آن چه مواردی میتواند باشد؟

بیماری اوتیسم یکی از بیماری های عصبی است که باعث بروز اختلال در دوران کودکی و بزرگسالی است. درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد ولی میتوان آن را کنترل کرد. در مقاله زیر به بررسی این بیماری میپردازیم.

فشار کاری بر بدن

تأثیر استرس بر بدن چیست؟

استرس یکی از بزرگترین مشکلات جوامع امروزی است. تأثیر استرس بر بدن بیماری های زیادی از جمله فشار خون، تنگی نفس و گرفتگی قلب و عروق را به همراه دارد. با روش های بسیار ساده میتوانیم از این عرضه دوری کنیم

ارتباط بین سلول های عصبی در بیماری ام اس

عوامل مؤثر بر بیماری ام اس (MS) و علائم آن چیست؟

در بیماری ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس غلاف سلول های عصبی از بین رفته و پیام عصبی در هنگام انتقال با اختلال رو به رو می شود.بیماری MS در تمامی سنین رخ می دهد و تا کنون برای آن راه پیشگیری پیدا نشده است

فراموشی

مراحل بیماری آلزایمر یا فراموشی چیست و راه درمان آن

با بالارفتن سن عملکرد مغز برخی افراد پایین می‌آید و توانایی خود را برای یادآوری مسائل از دست می‌دهد. اما راهکارهای ساده‌ای وجود دارد تا علائم این بیماری کمتر شود و عزیزان ما کمتر به این بیماری دچار شوند. در این مقاله به بررسی علائم، راهکارها و درمان میپردازیم.