راه کارهایی برای کاهش وزن سریع

کم کردن وزن

چگونه در مدت زمان یک هفته‌ای ۵ کیلو وزن کم کنیم؟ برای رعایت رژیم غذایی و رسیدن به تناسب اندام هیچ وقت دیر نیست! اگر شما در مدت یک هفته بخواهید ۵ کیلو وزن کم کنید نیاز به یک برنامه منسجم دارید. کاهش وزن سریع کار مشکلی است و نیاز به اراده‌ای بسیار قوی خواهد […]

چگونه در مدت زمان یک هفته‌ای ۵ کیلو وزن کم کنیم؟

برای رعایت رژیم غذایی و رسیدن به تناسب اندام هیچ وقت دیر نیست! اگر شما در مدت یک هفته بخواهید ۵ کیلو وزن کم کنید نیاز به یک برنامه منسجم دارید. کاهش وزن سریع کار مشکلی است و نیاز به اراده‌ای بسیار قوی خواهد داشت. اگر چه در یک هفته میتوان ۵ کیلوگرم وزن کم کرد، اما مطمئن نیستیم که این کاهش وزن کاملا مربوط به چربی‌ها باشد. شما در این برنامه کم کردن وزن مقداری از آب بدن و بافت ماهیچه‌ای خود را از دست مید‌هید.

۱- برای کاهش وزن سریع کربوهیدرات کمتر و پروتئین‌های کم چربی بیشتری بخورید:

شما با رعایت چند روز از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات، میتوانید به کاهش وزن خود کمک کنید. در حقیقت تحقیقات نشان داد رژیم‌های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن سریع و پیشرفت روند سلامت میتوانند بسیار تأثیر گذار باشند. کم کردن مصرف کربوهیدرات‌ها در کوتاه مدت، میتواند باعث کاهش وزن حاصل از آب و نفخ شود. به همین دلیل افرادی که در طول روز کربوهیدرات کمتری مصرف می‌کنند، صبح روز بعد اختلاف وزن و کاهش آن را بیشتر حس میکنند.

علاوه بر این، خوردن مقدار کافی پروتئین در یک رزیم غذایی بر روند کاهش وزن سریع تأثیری بیشتری دارد و سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. سعی کنید برای چند هفته تمام کربوهیدرات‌ها و قندها را به شدت کاهش دهید و به جای کربوهیدرات‌های پر کالری از سبزیجات کم کربوهیدرات استفاده کنید. در رژیم کاهش وزن سریع می‌توان از تخم‌مرغ، گوشت بدون چربی و ماهی بیشتر استفاده کرد.

 

۲- کالری مصرفی کمتر= کاهش وزن سریع :

کاهش کالری دریافتی مهمترین عامل در کاهش وزن می‌باشد. اگر کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می‌کنید دریافت کنید، چربی‌های اضافی بدن شما از بین نمی‌رود. در ادامه چند نکته ساده برای کاهش میزان کالری دریافتی شما ارائه شده است:

  • کالری شماری کنید: وزن غذایی را که میخورید را ثبت کنید و برای رعایت میزان کالری مواد مغذی مصرفی از یک ابزار شمارش کالری استفاده کنید.
  • فقط در وعده‌های اصلی غذا بخورید و تمام میان وعده‌ها را حذف کنید و هرگز بعد از شام چیزی مصرف نکنید.
  • چاشنی‌ها و سس‌هایی که باعث می‌شود کالری زیادی دریافت کنید را کاهش دهید.
  • بشقاب رژیمی خود را از سبزیجات پر کنید و کربوهیدرات‌های نشاسته‌ای و چربی‌های اضافه شده را در طی هفته محدود کنید.
  • پروتئین‌های کم چرب مثل گوشت مرغ و ماهی بیشتر مصرف کنید.
  • نوشیدنی‌های پر کالری مثل نوشابه و آبمیوه‌های مصنوعی را از رژیم غذایی کاهش وزن سریع خود حذف کنید و به جای این نوشیدنی‌ها از آب، چای و قهوه کم کالری مصرف کنید. البته توجه کنید نوشیدن بیش از حد قهوه و چای هم باعث کاهش جذب پروتئین می‌شود.
کاهش وزن سریع

رژیم غذایی کم کربوهیدرات به کاهش وزن سریع کمک می‌کند

۳- برای کاهش احتباس آب زیر پوستی نکات زیر را رعایت کنید:

چند روش به کاهش میزان آب زیر پوستی کمک می‌کند و باعث می‌شود لاغرتر و سبک‌تر به نظر بیایید:

  • از عصاره قاصدک برای کاهش وزن سریع و برای کاهش آب احتباس شده مصرف کنید.
  • قهوه منبع بسیار مناسبی از کافئین است و میتواند به سوزاندن چربی و از بین رفتن آب اضافی بدن کمک کند.
  • از خوردن موادی که توانایی هضم آن را ندارید یا برای شما بسیار سخت است خودداری کنید.

منبع:

www.healthline.com

www.verywellfit.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *